Невестата од Тенерифе блесна во венчаница како од БАЈКА: Актерот Урош Јовчиќ се ожени со прекрасната Џени Мартин

Шармантниот актер и водител на шоуто „Стоперица“ – Урош Јовчиќ се ожени со долгогодишната избраничка Џени Мартин, а прославата беше повеќе од бајковита.

Тие собраа многу пријатели и колеги во хотел во главниот град, а актерот Владимир Ковачевиќ и водителката Милица Кон ги споделија првите фотографии.

Џени носеше прекрасна венчаница со тантела, која ја воодушеви публиката, а можете да видите колку била задоволна од фотографијата.

Веридбата се случи минатата година, а оваа харизматична двојка се запозна за време на снимањето на филмот „Montevideo, Bog te video“, кога тимот снимаше сцени во Тенерифе, од каде што е познатата влијателка Џени.

Нивна кума на венчавката беше ѕвездата на Јутјуб, Леа Станковиќ, со која се пријатели со години.