Поврзи се

Македонија

Николовски: Нема начин на кој Христијан Мицкоски може да се спаси од пораз

Published

on

Љупчо Николовски, генералниот секретар на СДСМ, на гостувањето во ТВ21 рече дека нема начин на кој Мицкоски би можел да се спаси од пораз.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Нема начин на кој Мицкоски може да се спаси од поразот. Граѓаните му пратија јасна порака, дека тие не сакаат опозиција која ќе се крие од тоа што треба да го носи како одговорност. Ја платија сметката затоа што калкулираа, затоа што многу неодговорно се однесуваат со самата криза и епидемија во која се наоѓа целиот Свет“, рече Николовски.

Тој кажа дека ниту измислените протести од страна на опозицијата, нема да го спасат Мицкоски од нов пораз.

„Сега нема ниту измислени протести ниту били што да го спаси Мицкоски од пораз“, рече Николовски.

.

Извор: ТВ21

Совет за етика во медиуми

Македонија

„Затнат нос и главоболка се најчести први симптоми на коронавирус“, објаснува Софијанова во ClickPlus

4NEWS.mk

Седум тела во пратка од Србија пронајдени на пристаниште во Парагвај

4NEWS.mk

Последната фотографија од Амди Бајрам

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ го обвини Филипче за хаос – Филипче: Со кој образ обвинувате, оставивте огромни долгови

4NEWS.mk

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски го враќа орденот на Каракачанов

Македонија

Спорот не е Делчев ниту јазикот, туку депортирањето на Евреите од Скопје – Бугарија бара Македонија да ја превземе вината за бркањето на Евреите

Македонија

Јани Макрадули ќе биде нов директор на Македонска пошта?!

Македонија

ВИДЕО: Еве како изгледа моментот кога силниот земјотрес го потресе Измир

Македонија

Мицкоски: Нема изговори, ниту трпение, ако не знаат како, нека си ги спакуваат куферите, доста Македонија ги губи своите чеда

Македонија

Брзите тестови за коронавирус стигнаа во Македонија

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО Николовски во Клик Плус: Ќе побарам оставка од Лидија Димова!

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com