Свет
25,465,338
Вкупно активни случаи
Updated on 18/01/2021 13:11 13:11
Македонија
12,635
Вкупно активни случаи
Updated on 18/01/2021 13:11 13:11
Македонија
2,702
Вкупно починати
Updated on 18/01/2021 13:11 13:11
Македонија
73,601
Вкупно оздравени
Updated on 18/01/2021 13:11 13:11

Нов силен земјотрес, со јачина од 6.3 степени според рихтер во Хрватска

Нешто после 12 и 15 часот, нов насилен земјотрес го потресе подрачјето на градот Загреб. 

Според информациите објавени од ЕМСЦ, нов земјотрес со јачина од 6,3 ја погоди Хрватска. Епицентарот бил на 47 километри југоисточно од Загреб, или на 3 километри од Петриња.

loading...

НАШ ПРЕДЛОГ

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
47 %
4.1kmh
0 %
Mon
-1 °
Tue
2 °
Wed
4 °
Thu
5 °
Fri
5 °