Поврзи се

Македонија

Општина Струга набавила најскапо службено возило, покажува истражувањето од Центарот за граѓански комуникации

Published

on

Општината Струга набавила возило во вредност од 66. илјади евра, и тоа е најскапото службено возило набавено од една државна институција, покажало истражувањето на Центарот за граѓански комуникации, а истражувањето го презентираше Герман Филков вечерва во „10МИНУТИ“ на ТВ21.

-Текстот продолжува по рекламата-

Станува збор за „фамозното“ Ауди А6 поради кое се крена многу прав во јавноста. Тоа чинело 66. илјади евра.

Има и други институции кои набавувале скапи возила. Повеќе низ следното видео:

Loading...

.

Извор: ТВ21

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com