Пендаровски закажа лидерска средба во недела

Стево Пендаровски, претседателот на Северна Македонија денеска во обраќањето рече дека испратил покани до лидерите на партиите за лидерска средба и добил позитивни одговори од сите.

Средбата ќе се случи во недела на 20 октомври, а дополнително ќе биде утврдено во колку часот.

Извор: ТВ21

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното