По само еден месец работа, Мтел го одбележа својот 500 корисник

Сателитската телевизија на Мтел е вистински избор за секој вљубеник во квалитетната телевизиска програма.

Јубилејниот корисник е семејство од Чучер Сандево, Скопје кој покрај тоа што станаа корисници во рамки на промотивната понуда со 50 отсто намалена претплатата во првите 12 месеци од користењето на услугата, добија и посебно изненадување.

„Навистина сме среќни што за толку кратко време, за само еден месец работа успеавме нашата услуга да ја споделиме со 500 корисници. Поради тоа одлучивме нашиот 500 корисник да го наградиме со HiFi аудио систем со кој што ќе може уште повеќе да ужива во ексклузивните содржини кои што mSAT TV ги нуди“ вели генералниот директор на Мтел, Марко Лопичиќ.

Новиот македонски телекомуникациски оператор, Мтел, членка на Телеком Србија групацијата деновиве го одбележа својот 500 претплатник на mSAT TV сателитската телевизија.

Сателитската телевизија на Мтел е вистински избор за секој вљубеник во квалитетната телевизиска програма. Пакетите на mSAT TV вклучуваат избор од над 140 телевизиски канали со ексклузивна содржина вклучувајќи ги спортските канали Арена Премиум, НБА каналот, филмските Суперстар канали на кои што се прикажуваат светски, европски и регионални хит серии и филмови. Покрај ова, достапни се и по голем број на колажни, документарни, музички и детски канали.

Поврзани вести

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

27 јануари – Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2022 година (четврток), Свети Сава е неработен ден за...

Ова е најплатениот музичар за 2021 година- заработил вртоглава сума

Брус Спрингстин, со заработка од 590 милиони долари е прогласен за најплатен музичар за 2021 година, објави списанието „Ролинг стоун“. Најголем дел од заработката е од продажба на своите...

Александар Николоски избран за потпретседател на Европската народна партија во ПС на Совет на Европа

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска на првиот ден од зимската сесија на Парламентарното Собрание на Совет на Европа, која се одржува во хибриден формат, поради пандемијата, е избран за потпретседател на...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.