AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Почина Александар Бонев, сопруг на екс-пратеничката Силвана – „Почивај во мир либе мое!“

По кратко боледување денеска почина сопругот на поранешната пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Силвана Бонева.

Таа утрово информацијата ја сподели на фејсбук профилот каде што под сликата на сопругот напиша „почивај во мир либе мое“.

Пораки со сочувство се објавуваат на страницата на Бонева, која во знак на жалост ја промени профилната фотографија во црна боја.