Поранешното момче на Кортни Кардашијан полуде по веридбата со Тревис

Иако раскинаа пред повеќе од пет години, реалити ѕвездата Скот Дисик се чини дека се уште страда за неговата поранешна Кортни Кардашијан.

Имено, како што откри извор близок до поранешниот пар за Е! Вести, се чини дека вестите за свршувачката на неговата поранешна партнерка и мајка на нивните три деца со тапанарот на групата „Blink 182“, Тревис Баркер, беа тешки за Скот.

Извор близок до нив откри дека Дисик „знаел дека тоа ќе се случи бидејќи семејството Кардашијан го предупредиле за тоа порано“. Тоа слабо му ја ублажи болката, а Скот и понатаму е „многу тажен и безгрижен поради таа вест“, тврди американскиот таблоид. Иако раскинаа во 2015 година, тој во моментов наводно минува низ тежок период.

„Скот е луд. Тој е многу болен и прашање на време е кога ќе се влоши “, откри изворот.

Скот и Кортни ја започнаа својата врска во 2006 година, и беа заедно повеќе од 10 години, и имаа три деца, синови Мејсон и Рејн и ќерка Пенелопе. Никогаш не се венчаа. Нивната врска заврши во 2015 година, кога Кортни го напушти Скот на денот на независноста.

Наводно била вознемирена од неговото однесување, а близок извор тогаш открил дека „Кортни секогаш се држела назад кон Скот и била на негова страна, но со три деца таа повеќе не можела да го толерира неговото однесување“.

Поврзани вести

ПОРАДИ ОВА, ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ ГО ГУБАТ ТЛОТО ПОД НОЗЕТЕ: Стрелецот не поднесува осаменост, Овенот кога го игнорираат…

Животот понекогаш не доведува во тешки ситуации со кои не можеме да се справиме на вистински начин. Некои бараат помош од пријател, а некои сакаат да поминат низ бура која ја преплавила...

2022 Е ГОДИНА НА ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Магичната серија 2-2-2 им носи успех и луда среќа на овие знаци!

2022 година ќе биде година на големи промени. Специфичен е од повеќе причини, особено поради тоа што го красат три пара. Оваа серија има посебно значење и моќ, велат нумеролозите.

ОВА СЕ НАЈПОЗНАТИТЕ СРПСКИ ВАМПИРИ: Плашеле, заразувале и давеле луѓе, а еден од негова вдовица барал многу НЕОБИЧНА РАБОТА!

Во Србија за прв пат се документирани вампири, односно починати кои имале надуени лица и тела, изразени очи, долга коса и нокти, кои оживуваат и прогонуваат членови на нивното семејство и заедница!

Среде Пекинг се пејат песни од Тоше Проески

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее познатиот хит на македонската музичка ѕвезда Тоше Проески. „Još uvijek sanjam da...

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...