Познат доктор добил писмо со куршум

На познатиот доктор Л.М. некој оставил плик со куршум пред влезот во стан во Белград.

Тој исплашен повикал полиција и ги предал доказите.

За случајот е информирано и обвинителството. Се истражува дали се работи за шега или нешто друго.

Случајот бил пријавен на 20 февруари годинава.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното