Поврзи се

Македонија

Претепан и ограбен сопственикот на менувачница кој пред три години уби две лица при обид за грабеж во Кисела Вода

Published

on

Инцидент вечерва се случил на тротоарот пред куќата на сопственикот на менувачница, кој пред три години уби две лица при обид за грабеж. Како што дознава ТВ21, сопственикот бил нападнат од две засега непознати лица, и од торба му биле одземени 20.000 евра и револверот. Увид на лице место изврши полиција, повеќе информации се очекуваат […]
Извор: ТВ21

Loading...

-Текстот продолжува по рекламата-
Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com