Свет
19,137,739
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 08:35 08:35
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 08:35 08:35
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 08:35 08:35
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 08:35 08:35

Преживеал маларија, денга, коронавирус, а сега го каснала кобра

Британски хуманитарен работник во Индија, останал слеп и парализиран откако го каснала отворната змија кобра. Јан Џонс го каснала змијата во близина на едно село во Џодпур во Раџастан.

Неговата фамилија кажала дека се ислашиле поради неговата ситуација, и се надеваат дека тоа што не гледа и што е парализиран е само привремена состојба.

loading...

Неговиот син рекол дека Џонс во текот на својот престој во Индија боледувал од маларија, денга грозница и коронавирус.

Тој поранешен здравствен работник, води хуманитарна организација чија цел е да помогнат на луѓе да се спасат од сиромаштија.

Клар Робертсон, сопственик на организацијата рекол дека Јан привремено живеел во складиште за да биде блиску до луѓето кои бараат помош.

„Бил во делот на складиште, и кучето кое било со него почнало да лае. Тој ја пружил раката да го смири кучето, по што кобрата два пати го гризнала“, рече Робертсон.

.

Извор: ТВ21

НАШ ПРЕДЛОГ

Убеден сум дека ќе ја победиме короната

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на гостувањето на националната телевизија РТС рече дека е оптимист дека земјата ќе издвои победа над коронавирусот. „Сигурен сум...

Руската вакцина стигна во Србија

Руската вакцина веќе пристигна во Србија. Ова го потврди претседателот Александар Вучиќ којшто вечерва во интервју за РТС, потврди дека стигнала вакцината. „Стигнаа 20...

Марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот – рече премиерот Заев!

Премиерот на земјата Зоран Заев вели дека легализацијата на марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот.  „Државата и граѓаните...
Skopje
overcast clouds
8 ° C
8 °
8 °
81 %
1kmh
90 %
Fri
10 °
Sat
12 °
Sun
14 °
Mon
11 °
Tue
11 °