Поврзи се

Македонија

Протести пред Собрание, Бачев: Тројца пратеници одбиваат да гласаат, не ги прифаќаат амандманите на Беса

Протестите пред Собрание продолжуваат. Јанко Бачев им се обрати на демонстрантите соопштувајќи им дека седницата за уставните амандмани во Собрание е презакажана за 15 часот, бидејќи тројца пратеници одбиле да ги гласаат аманданите предложени од Движење Беса. Според него тие сега се наоѓаат во Собранието каде мнозинството се обидува да ги убеди да гласаат.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com