Рада Манојловиќ поцрвене од срам: Водителот ја замоли да ги спореди Милан и Харис, еве го одговорот!

Пејачката Рада Манојловиќ гостуваше во емисијата „Контра шоу“ која се емитува на Телевизија Курир, а беше изненадена од прашањето на водителката Јелена Николиќ.

„Како е Милан?“.

Пред тоа Рада зборуваше за тоа дека за најдобро момче на естрадата го смета своето момче Харис Берковиќ, а потоа ја изненади прашањето за нејзиното поранешно момче.

„Да ги видам тие прашања, што е тоа“, се насмеа Рада и поцрвене.

“Кој е најдобриот дечко? Тоа го одговорив во 2016 година, тоа не може да ми се промени толку лесно, мојот дечко е секогаш најдобриот дечко. До 2012 година, тоа беше Милан”, рече Рада и откри што мислат нејзините колеги за неа на сцената.

“Не знам, мислам дека не ни помислуваат на мене. Ако мислите дека сум во кавга со некој што не сум. Јас сум повлечена и добро ми е со сите. Тие не треба ме мразат или вртат глава затоа што не можат да слушнат ништо лошо од мене“, вели таа.

Поврзани вести

Британските медиуми го вброија Бихаќ меѓу најубавите градови во Европа

Британскиот магазин Тајм Аут пред крајот на годината и во пресрет на новата туристичка сезона состави листа на најубави европски градови како препорака за патување во текот на 2022 година, а една...

Со државна церемонија беше оддадена почит на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија и им беа предадени на семејствата

Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската несреќа на 23 ноември во Република Бугарија. Посмртните останки...

Јован Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

Во седиштето на СДСМ денеска кандидатура за претседател на партијата поднесе Јован Деспотовски. Рокот за доставување кандидатури истекува денеска во 16 часот, по што утре Централната изборна комисија ќе...

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови случаи на КОВИД-19:

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...