Руска компанија нуди 200.000 долари за вашето лице

Компанијата Promobot нуди 200.000 долари на луѓето за нивното лице и глас.

Компанијата која Арнолд Шварценегер ја тужеше за 10 милиони долари затоа што направија робот наречен Robot-C и изгледаше исто како него, сега започна нов бизнис.

Сакаат да направат робот кој ќе го продаваат и кој ќе работи во хотели како рецепционер и носач на куфери, во трговски центри и други места каде што доаѓаат голем број луѓе.

Во соопштението се вели дека тие бараат лице за роботот и понудиле 200.000 долари на оној што ќе им ги даде правата на нивното лице до крајот на животот.

Компанијата ќе ги земе предвид сите луѓе, од сите раси, постари од 25 години, а секој може да се пријави на нивната страница.

Тие бараат само „пријатно и пријателско лице“.

Руската компанија, која е основана во Филаделфија, наведува дека нивните роботи моментално работат во Волмарт, аеродромот Балтимор-Вашингтон и трговскиот центар Дубаи.

Поврзани вести

Британските медиуми го вброија Бихаќ меѓу најубавите градови во Европа

Британскиот магазин Тајм Аут пред крајот на годината и во пресрет на новата туристичка сезона состави листа на најубави европски градови како препорака за патување во текот на 2022 година, а една...

Со државна церемонија беше оддадена почит на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија и им беа предадени на семејствата

Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската несреќа на 23 ноември во Република Бугарија. Посмртните останки...

Јован Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

Во седиштето на СДСМ денеска кандидатура за претседател на партијата поднесе Јован Деспотовски. Рокот за доставување кандидатури истекува денеска во 16 часот, по што утре Централната изборна комисија ќе...

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови случаи на КОВИД-19:

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...