„Сам се истури со бензин и се запали“: Срамна одбрана на мајката осомничена дека го запалила синот, соседите открија ХОРОР детали!

Жителите на Српска Црње проговорија за деталите од хоророт во куќата во која се сомничи дека жената С.М. го запалила нејзиниот син А.Т. по расправија.

Во Српска Црна во петокот се сомневаат дека мајка си го полила синот со бензин и го запалила. Младиќ А.Т. се здобил со сериозни повреди во вид на изгореници и бил префрлен прво во болницата Зрењанин, а потоа во Ургентниот центар на Клиничкиот центар на Војводина во Нови Сад, каде лекарите се борат за неговиот живот, а таткото на момчето, Р.Т., вели дека тој не разбира како можела да ја натера неговата поранешна сопруга С.М. (1979) која по наредба на Основното јавно обвинителство Кикинда е лишена од слобода поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело семејно насилство.

Сопругата на С.М. била во семејниот дом со невенчаниот сопруг Ш.Љ. (58) кога на лице место пристигнале итните служби. Кога пристигнала брзата помош, мајката викала дека нејзиниот син се самозапалил.

„Кога патролата пристигнала на местото на настанот ги затекнала С.М.(44) и нејзиниот невенчан сопруг Ш.Љ.(58) кои викале дека се запалил А.Т.. Службите за брза помош го пренеле младиот човек со тешки изгореници во Зрењанин. болница, а потоа и на Одделот за пластична хирургија во Клиничкиот центар на Војводина во Нови Сад. Мајката на тешко изгорениот млад човек тврди дека нејзиниот син дошол да ја посети и дека се полил со бензин и се запалил. вели извор запознаен со истрагата.

Жителите на Српска Црна се во шок и ги откриле деталите од хоророт. Велат дека мајка и син се скарале.

„Драмата се случила кога наводно биле на вечера. Во куќата во тој момент немало струја, а синот наводно ја испровоцирал мајката да ги остави за друг маж, а бидејќи сите тројца веќе се напил, мајката го изгубила разумот. и зела кофа со бензин која била во куќата на нејзиниот љубовник. Мајката го полила со бензин лицето и горниот дел од телото на синот. А потоа наводно фрлила запалка врз него. Несреќниот млад човек почнал да гори, се вртел во кругови, завивал и врикал болка.Младиот А.Т се обидел да се спаси истрчајќи на улица и се обидел да се фрли на асфалтот за да го изгасне пламенот.Сцената била страшна!Момчето горело живо, а неговиот очув, сопствениците на таа куќа, повикал на полиција и Брза помош, кои го пренеле во болница каде му биле констатирани тешки телесни повреди, ја извадиле со лисици, срамота е мајка да е способна да направи такво нешто…“ вели жител на Српска Црње.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното