Поврзи се

Македонија

Се чека градежна дозвола за школото во Визбегово – Адеми: Драго ми е што општина Бутел реагираше

Published

on

Министерството за образование и наука даде позитивно мислење на општина Бутел за урбанистичко – архитектонскиот план за изградба на основно училиште во Визбегово. Ова за ТВ21 го изјави министерот за образование, Арбр Адеми. Тој додаде дека сега останува општината да обезбеди дозвола и изградбата да почне.

Од друга страна, градоначалникот на Бутел , Велимир Смилевски рече дека чекаат одобрение од катастар.

-Текстот продолжува по рекламата-

Додела се обезбеди целата документација и додека се изгради училиштето, учениците од Визбегово ќе продолжат да пешачат со километри за да стигнат до училиштето Адем Јашари во Чаир.

Извор: ТВ21

Реклама
4NEWS.mk

Замина тивко во ноќта без глас- јавноста вечно ќе го памети омилениот актер од македонските народни приказни и филмови

Македонија

ВИДЕО: Чомовски во „Click Plus“ прв пат зборува за „Рекет“

4NEWS.mk

Ќе заврши како Атлантида: Ова се причините поради кои Венеција се повеќе тоне

4NEWS.mk

Кавадарци ја доби првата паметна клупа во градот

4NEWS.mk

Бела смрт ја демне Унгарија: Издадено посебно предупредување за туристите во оваа земја

4NEWS.mk

Како бебе бил оставен во контејнер за ѓубре, а денес е милионер

4NEWS.mk

Македонски камион се преврте на автопатот Ниш – Белград

Македонија

Таткото на 19-годишниот Незир бара помош за синот – бара болница за лекување надвор од државата

4NEWS.mk

Бебето им умрело од глад зошто родителите вегани го хранеле само со овошје и зеленчук, полицијата затекна кај нив уште изгладнети деца

Македонија

Му откажа левиот бубрег на Боки 13

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com