Свет
19,112,374
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 12:36 12:36
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 12:36 12:36
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 12:36 12:36
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 12:36 12:36

СРБИЈА: Уште 2.112 новоинфицирани, 10 починати, се поголем број на пациенти на респиратори

Во последните 24 часа во Србија биле тестирани 8.299 граѓани за вирус на корона, од кои 2.112 биле позитивни.

За жал, починаа 10 лица.

Има 106 пациенти на респиратори во болници низ Србија.

loading...

Број на заразени по градови: Белград 1.057 (50%), Нови Сад 132, Ваjeево 87 Ниш 50, Краjeево 41, Чачак 28, Бор 27, Крушевац 26, Шабац 26, Прокупlе 26, Зрењанин 24, Смедерево 24, Пожаревац 21, Лозница 21 , Врање 20, други помалку од 20 години.

НАШ ПРЕДЛОГ

ЕК го претстави акцискиот план за европска демократија

Европската комисија оваа недела го претстави својот акциски план за европска демократија. Ова е една од главните иницијативи на програмата за работа на Комисијата за...

Беспилотно летало влезе во петтиот реактор во Чернобил

Беспилотно летало наречено „Елиос 2“ првпат по 33 години влезе во петтиот реактор на нуклеарната централа во Чернобил. Леталото припаѓа на компанијата „Флајабилити“ (Flyability), а...

Марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот – рече премиерот Заев!

Премиерот на земјата Зоран Заев вели дека легализацијата на марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот.  „Државата и граѓаните...
Skopje
overcast clouds
12 ° C
12 °
12 °
66 %
7.2kmh
90 %
Fri
10 °
Sat
13 °
Sun
14 °
Mon
10 °
Tue
11 °