Кејт Мидлтон ја посети станицата на Кралското воздухопловство

Војвотката од Кембриџ секојдневно ги извршува своите мисии и професионални ангажмани, а денес ја посети Кралската воздухопловна станица „РАФ Бриз Нортон“ во Оксфордшир, за да се сретне со оние што се вклучени во евакуацијата на луѓето од Авганистан.

Кејт Милтон пристигна многу весела и полна со енергија за да им помогне на загрозените луѓе. Таа разговараше со оние кои учествуваа во операцијата „Јама“, во која повеќе од 15.000 луѓе летаа од Кабул.

Мидлтон исто така ги воодушеви модните критичари со нејзината софистицирана комбинација на облека што доликуваше на деловен состанок.

Темносини, широки панталони, бела маичка и беж јакна одлично одговараа, а малата крем чанта го надополни елегантниот стајлинг.

ФОТО: Profimedia