Поврзи се

Македонија

Тачи: Подготвен сум да соработувам со ДУИ, ако прифатат да бидам вицепремиер

Published

on

Лидерот на ДПА Мендух Тачи вечерва на ТВ21 рече дека е подготвен на соработка со ДУИ, но под еден услов.
„ДУИ не е мој противник, подготвен сум да преговарам со нив и да соработувам, ако прифатат да бидам вицепремиер“, рече Тачи.

 

Извор: ТВ21

-Текстот продолжува по рекламата-
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com