Поврзи се

Македонија

Тачи: Села соработува со Ахмети против мене

Published

on

Во вечерашното гостување на ТВ21 во емисијата „КликПлус“, лидерот на ДПА Мендух Тачи рече дека лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села и лидерот на ДУИ Али Ахмети соработуваат против него.

 

-Текстот продолжува по рекламата-

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com