Поврзи се

Македонија

Тачи: Заслужен за НАТО е Заев, а не Ахмети

Published

on

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 вечерва рече дека заслужен за членството во НАТО ќе биде Заев, а не Ахмети.

Извор: ТВ21

-Текстот продолжува по рекламата-
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com