Тетовец физички го нападнал татко му – полицијата го уапси

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (16 декември) околу 16 часот и 20 минути го лишиле од слобода 26-годишниот тетовец Р.С., кој претходно во семејниот дом во Тетово физички го нападнал неговиот 47-годишен татко.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.

Поврзани вести

Најважното