AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

ТРАГЕДИЈА ВО ОХРИД: Безживотно тело извадено од водите на Охридското езеро

Безживотно тело утрово извадено од водите на Охридското Езеро.

Утрово во осум часот од водите на Охридското Езеро извадено е безживотно тело на повозрасно машко лице, во близина на старото пристаниште, вели портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски.

Извршен е увид од страна на СВР Охрид и јавен обвинител за утврдување на причините за несреќата.