Поврзи се

4NEWS.mk

Трагедија за време на судење: Поранешниот претседател на Египет почина среде судење

Published

on

Првиот претседател на Египет избран на демократски начин, Мухамед Морси, почина во судница, пренесува Anadolu Agency (AA).

Според веста на египетската државна телевизија, Морси се онесвестил и починал во судницата.

-Текстот продолжува по рекламата-

На денешното рочиште, првиот избран претседател на оваа држава ќе беше обвинет за шпионажа.


Извор: Сител телевизија

Реклама
4NEWS.mk

Замина тивко во ноќта без глас- јавноста вечно ќе го памети омилениот актер од македонските народни приказни и филмови

Македонија

ВИДЕО: Чомовски во „Click Plus“ прв пат зборува за „Рекет“

4NEWS.mk

Ќе заврши како Атлантида: Ова се причините поради кои Венеција се повеќе тоне

4NEWS.mk

Кавадарци ја доби првата паметна клупа во градот

4NEWS.mk

Бела смрт ја демне Унгарија: Издадено посебно предупредување за туристите во оваа земја

4NEWS.mk

Како бебе бил оставен во контејнер за ѓубре, а денес е милионер

4NEWS.mk

Македонски камион се преврте на автопатот Ниш – Белград

Македонија

Таткото на 19-годишниот Незир бара помош за синот – бара болница за лекување надвор од државата

4NEWS.mk

Бебето им умрело од глад зошто родителите вегани го хранеле само со овошје и зеленчук, полицијата затекна кај нив уште изгладнети деца

Македонија

Му откажа левиот бубрег на Боки 13

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com