Поврзи се

Македонија

Црногорската амбасадорка го прекршила протоколот за облекување на состанокот со вицепремиерот Груби

Published

on

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците Артан Груби денеска во својот кабинет оствари средба со амбасадорката на Црна Гора во земјава, Марија Петровиќ.

-Текстот продолжува по рекламата-

Петровиќ на состанокот носела сандали, со што не биле запазени протоколите за облека.

Лукреција Маљковиќ-Атанасовска, основач и директор на Академијата за протокол на Македонија, вели дека сандалите не се дозволени според официјалниот протокол.

Loading...

„Официјалниот код не дозволува отворени сандали“, вели Маљковиќ-Атанасовска.

.

Извор: ТВ21

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com