Убавата Габриела е двојничка на Кејт Мидлтон, и поради тоа заработува многу пари

Габриела Мунро Даглас не ни сфати колку личи на Кејт Мидлтон, се додека минувачите не и рекоа: „Еј, има војвотка!“.

Тогаш нејзината мајка сугерираше дека како нејзина двојничка може да заработи одлично.

Габриела веднаш организираше бројни јавни настапи преку агенцијата за двојки, па одлучи да ја напушти работата како дизајнер на мебел, на која работеше дотогаш. За да изгледа повеќе како војвотка, Габриела работеше на својот стил и шминка, а нејзините напори се исплатеа.

За еден ден работа како двојна сопруга на принцот Вилијам, таа заработува во просек по илјада фунти. Таа наскоро успеа да си дозволи се за што сонуваше – гардероба, патувања и конечно луксузен дом. И покрај тоа што беше возбудлива и наградувана, таа се умори да живее туѓ живот, дури и ако тоа беше животот на идната кралица на Велика Британија.

„Беше многу забавно и возбудливо да се претставам како сопруга на принцот Вилијам. Тоа ми овозможи да го купам мојот прв имот во Лондон. Неверојатно сум благодарна на Кејт и мајка ми кои ме охрабрија да го направам ова “, рече Габриела, која стана мајка на близнаци.

Таа и нејзиниот партнер Мајкл живеат во Лондон токму во стан купен од хонорарите што го заработила како двојничка.