Поврзи се

Македонија

Унгарија донесе одлука за екстрадирањето на Груевски

Published

on

Унгарија повторно одбива да го екстрадира поранешниот премиер Никола Груевски, соопшти Министерството за правда.

Последната екстрадиција Министерството за правда ја бараше во врска со случувањата и упадот во Собранието на 27 април.

-Текстот продолжува по рекламата-

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com