Свет
19,135,117
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36

Валандово без новогодишно украсување – парите ќе одат за Дневниот центар за деца со попреченост

Општина Валандово нема оваа година да биде новогодишно украсена. Ова е одлука која на својот Фејсбук профил ја соопшти градоначалникот, Перо Костадинов.

„По реакциите на граѓаните, Општина Валандово нема да одвои средства за новогодишно украсување оваа година.Овие средства ќе предложам да бидат пренаменети за уредување на нови простории за потребите на Дневниот центар за деца со попреченост од нашата општина“, се вели во пораката на Перо Костадинов – градоначалник на Општина Валандово.

loading...

.

Извор: ТВ21

НАШ ПРЕДЛОГ

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со протести, ќе го блокира Скопје и други 20 градови

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе постави блокади пред Владата на Република Македонија, пред Министерството за надворешни работи и пред Министерството за правда...

102-годишна Американка која го преживеала шпанскиот грип, двапати го победи коронавирусот

102-годишната Анџелина Фридман од Њујорк е вистински борец. Кога била бебе, таа го преживеала шпанскиот грип кој косел во 1918 година. Во...

Еве како изгледа местото на страшната експлозија во центарот на Белград (ФОТО/ВИДЕО)

Утрово во центарот на Белград, кај паркингот на јавниот сервис РТС, се случила страшна експлозија. Според првите и неофицијални информации, загинал еден работник, а најмалку...
Skopje
overcast clouds
12 ° C
12 °
12 °
66 %
7.2kmh
90 %
Fri
10 °
Sat
13 °
Sun
14 °
Mon
10 °
Tue
11 °