AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Вчера 9 лица во Скопје возеле без возачка, 16 под дејство на алкохол…

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.08.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 133 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 75 санкции, 9 за возење без возачка дозвола, 16 за управување под дејство на алкохол, две за некористење сигурносен појас, една за минување на црвено светло, осум за нерегистрирани и технички неисправни возила и 11 за непрописно паркирање.