ВИДЕО: 4-годишно дете викнало полиција, а причината е пресмешна

Момче од Нов Зеланд повика полиција, и имаше навистина неверојатна причина за тој повик.

„Може ли да ви кажам нешто?“ ја прашал полицајката со која разговарал, на што таа одговорила потврдно.

„Имам играчки за тебе, дојди да ги видиш“, додаде четиригодишното момче.

Тој разговор го прекинал таткото на момчето кој сфатил дека неговиот син повикал полиција. На полицаецот му објаснил дека се фокусирал на второто дете и дека не забележал веднаш дека неговиот син повикал полиција. Тој потврди дека нема потреба од полициска интервенција во нивниот дом.

Но, убавото момче ги воодушеви полицајците кои решија да го изненадат со посета. Полицаецот Курт Хемингтон пристигнал на адресата и погледнал во играчките за кои момчето зборувало. После тоа, полицаецот му покажал полициско возило и накратко ги вклучил сирените.

Разговорот на момчето со полицијата, како и неговото дружење со полицаецот, полицијата на Нов Зеланд го објавила на Фејсбук.

Поврзани вести

Откако ја изгубил работата како пилот, започнал сопствен бизнис за преработка на мебел

Дино Хушидиќ, Босанец со шведска адреса, чија приказна е интересна од повеќе причини. Имено, Дино со години работел како искусен пилот за скандинавските авиокомпании, но бил отпуштен по пандемијата...

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни почивалишта. Поворката тргна од Скопскиот аеродром каде...

Зошто облеката не треба да се суши на радијатор?

Секој од разни причини понекогаш се наоѓал во ситуација да има потреба да има повеќе алишта отколку што собира машината за сушење, па се користеле радијатори во зимските месеци.

ФОТО: Вјоса Османи и Линдита Никола меѓу присутните на скопскиот аеродром

На церемонијата за преземање на останките на жртвите од несреќата во Бугарија, на Меѓународниот аеродром во Скопје присуствуваат и високи функционери од Косово и Албанија. Се работи за претседателката...

Најважното

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...

ВИДЕО: „Изгубив 5 членови од семејството – ќе ја бараме правдата“

Дамир Османов од Сингелиќ , кој во страшната несреќа на автопатот „Струма“ изгуби 5 лица од семејството, денеска на аеродромот во Скопје...