Поврзи се

Свет

ВИДЕО-Автобус удри во автобуска постојка во Канада, 3 загинати

Неколку лица го загубија животот, а најмалку 17 се повредени кога автобус на два ката удрил во автобуска постојка во Отава, Канада.

Градоначалникот на Отава , Џим Вотсон изјави дека двајца патници во автобусот и едно лице кое чекало на постојката се загинати во ужасната несреќа.

Од болницата во Отава изјавија дека примиле девет пациенти кои биле во критична состојба.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com