ВИДЕО: Бордел нуди вакцинација – еве што е наградата

Од австрискиот бордел „Фунпаласт“ се надеваат дека нивната акција ќе придонесе за поголем број вакцинирани лица, но и враќање и стекнување нови клиенти, чиј број драстично опадна за време на епидемијата.

Во австрискиот бордел Фунпаласт е овозможена вакцинација против корона вирусот, а сите оние кои ќе ја примат вакцината кај нив имаат право на бесплатен сексуален третман од 30 минути во сауна со госпоѓа по сопствен избор.

Во Фунпаласт се надеваат дека нивната акција ќе придонесе за поголем број вакцинирани лица.

Во Австрија само 65 отсто од населението е целосно вакцинирано.

„Имаме пад на сообраќајот од педесет проценти. Се надеваме дека ова малку ќе го зголеми балетот“ – велат од борделот.

Акцијата ја започнаа дури неодамна, па се уште е рано за прогнози, но на овој маркетиншки потег секако им се восхитуваат бизнисмените ширум Европа.

Поврзани вести

Илјадници протестираа во Брисел против цените на струјата и ниските плати

Во Брисел се одржуваат национален штрајк и демонстрации против поскапувањето на енергенсите и намалувањето на куповната моќ на платите. Според полицијата, на демонстрациите учествувале вкупно околу 6.000 луѓе. Демонстрантите носеа...

Неколку важни совети од Сократ

Сократ, еден од најважните и најголемите филозофи на античка Грција, чие влијание врз западната филозофија и логика е неизмерно, ни даде важен филозофски совет кој може да биде од голема корист за...

Од полноќ нова цена на горивата

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ, Еуросупер БС-95 ќе се продава по...

ЗОШТО НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ГРЕШИТЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Животот уште посурово ви враќа сè што правите!

Еднаш имаше една слаба старица која, откако ѝ почина саканиот сопруг, отиде да живее со синот, снаата и внукот. Нејзиниот вид и слух се влошуваа секој ден. Понекогаш рацете...

Најважното

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299...

За 3,5 денари се намалува цената на нафтените деривати

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бектеши најави можно проширување на листата на производи со замрзнати цени

Листата на производи чии цени се  замрзнати е објавена, а утре на владина седница ќе ги разгледаме податоците од Заводот за статистика...

Експерт: Заштитните огради на автопатот Струма во реонот на несреќата се инженерски дефект

„Автобусот кој излета на автопатот Струма се заглави меѓу двете заштитни огради, кои не ја изгаснаа кинетичката енергија. Ова е инженер за целосен...