ВИДЕО: Демонстрантите во Франција го запалија градското собрание

Градското собрание на Бордо беше запалено на 23 март. Пожарникарите го изгаснале пожарот.

Десет дена траат протестите против пензиската реформа во Франција.

Реформата ќе ја зголеми старосната граница за пензионирање од 62 на 64 години.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1
spot_img

Најважното