Свет
13,337,287
Вкупно активни случаи
Updated on 19/06/2021 04:49 04:49
Македонија
416
Вкупно активни случаи
Updated on 19/06/2021 04:49 04:49
Македонија
5,474
Вкупно починати
Updated on 19/06/2021 04:49 04:49
Македонија
149,722
Вкупно оздравени
Updated on 19/06/2021 04:49 04:49

ВИДЕО: Каква криза, познатите „луди“ по златната шницла – познатиот готвач направи специјалитет кој чини 800 евра

Популарниот готвач страна вистинска интернет сензација после снимката на социјалните мрежи на кои е прикажано како подготвува месо прекриено со 24 каратно злато.

Слат Беи, исто така познат како Нусрет Гок, сопственик на луксузен ланец ресторани Нуср Ет, стана познат после неговите снимки додека става зачини врз меса на свој автентичен начин.

Најавата дека оваа златна шницла која чини 805 евра ќе биде донесена во Велика Британија предизвика многу големо внимание меѓу граѓаните.

Салт Беи е сопственик на луксузни ресторани ширум светот, од Абу Даби до Грција, а готвел за познати ѕвезди како Леондардо Ди Каприо и Дејвид Бекам.

Неговиот златен додаток на јадењата ќе биде претставен во Лондон на 17. мај – истиот ден гостите ќе можат повторно да јадат во рестораните, а биртанските медиуми пренесуваат дека тие што сакаат да го пробаат ќе мораат да стават стан под хипотека за овој специјалитет.

Инаку, Салт Беи „тежи“ околу 50 милиони долари, но се предвидува дека со отворање на ресторан во Лондон тоа богатство и тоа како ќе се умножи.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com