ВИДЕО Кога жената сфатила што демне околу кривината, од страв тргнала: За да се спаси го извадила свирчето

Шумскиот предатор бил решен да го следи „непоканетиот гостин“

На социјалните мрежи кружи драматично видео снимено на 8 ноември на една од пешачките и планинарските патеки во градот Сиера Мадре (Калифорнија).

„Џогирав, свртев кривина и најдов мечка во друштво на младенчиња“, објасни главниот лик.

Видеото започнува со сцена каде мечка трча кон преплашена жена на правлив пат, а таа се повлекува и почнува да вика за да го исплаши животното.

Шумскиот предатор е решен да го следи „непоканетиот гостин“, па жената извадила свирче и почнала да дува, пишува „Њујорк пост“.

Се гледа дека мечката се збунила и за момент погледнала во правец на младенчињата кои жената ги искористила да се оддалечи, но не свиркала.

ПРЕПОРАЧУВАМЕ  Дневен хороскоп - сабота - 2 декември 2023 година

Набрзо налетала на момче кое џогирало, па заедно ја смениле рутата.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното