ВИДЕО: Новинарите ги најдоа мајнерите во ГТЦ – полицијата си замина

Како што веќе објави ТВ21, полицијата од засега непознати причини си замина без да влезе во подрумските простории на Градскиот трговски центар.

Новинарите сепак ги најдоа мајнерите кои биле поставени за „копање“ на криптовалути, и истото се вршело на нелегален приклучок на струја.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното