Поврзи се

Македонија

ВИДЕО: По речиси една година нова средба Заев-Мицкоски, главна тема законот за ЈО и предвремени избори

По речиси една година пауза, вечерва во 20 часот во Собранието на РСМ започна лидерската средба помеѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски каде главни теми на разговор се Законот за ЈО и предвремени парламентарни избори.

 

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com