ВИДЕО Пожар избувна кај Стара Пазова: Пожарот се шири со голема брзина

Голем пожар избувна вечерва после наплатната рампа Стара Пазова, во правец кон Нови Сад.

Според страницата на Инстаграм nsuzivo.rs, пожарот избувнал покрај автопатот.

На видеото кое го објавија се гледа дека гори ниска вегетација, пожарот се шири со голема брзина, а над оваа делница се издига густ чад.

„По наплатната рампа Стара Паз, тргнете кон Нови Сад. И покрај сите апели на надлежните, пожарите на отворен простор не престануваат“, се наведува во видеото.

Засега не е познато што го предизвикало пожарот.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното