Поврзи се

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Published

on

Силна експлозија доцна вечерва ги вознемири жителите на Битола кои се наоѓале во близина на спортската сала „Боро Чурлевски“. Според информации на ТВ21, силна експлозија неофицијално се случила во фабриката „Киро Дандаро“, по што веднаш интервенирале екипи на ТППЕ од Битола.

Според сведоци на настанот, експлозијата била силна, а подоцна се гледало и чад. Не е познато што експлодирало и дали тоа би предизвикало штети.

-Текстот продолжува по рекламата-

Во моментов вклучен е алармот во целата фабрика. Нема информации дали при експлозијата има повредени лица.

Од ТППЕ за ТВ21 велат дека екипи се на терен, а со повеќе информации ќе излезат во текот на утрешниот ден.

Фабриката во која се случила експлозијата е позната по тоа што веќе неколку години го печатни изборниот материјал.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com