ВИДЕО Снимен моментот на земјотресот на автопатот во Тајван

Моментот кога разорниот земјотрес го погоди Тајван во средата е снимен на камера.

Возилата кои во тој момент се наоѓале на автопатот во источниот дел на земјава запреле, а ударот бил толку силен што некои возила се чинело како да скокнале.

Да потсетиме, рано во средата Тајван го погоди најсилниот земјотрес во последните 25 години. Седум лица го загубија животот, а повеќе од 700 се повредени според досегашните информации.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното