Поврзи се

Македонија

Владата денеска ќе ја одржи првата конститутивна седница

Published

on

Владата на Република Северна Македонија денеска, (01.09.2020 година) вторник со почеток во 12:00 часот во свечената сала ќе ја одржи првата конститутивна седница.

-Текстот продолжува по рекламата-

На првата конститутивна седница се очекува да бидат разгледани предлозите за определување на заменици на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, предлозите за именување на претседатели и членови на основните комисии на Владата, како и предлозите за именување на претседатели и членови на посебните комисии.

Ги покануваме медиумските сниматели и фоторепортери за инсерти и фотографии од почетокот на владината седница. 
Заинтересираните медиумски претставници треба да пристапат кон влезот од страна на Медија центарот најдоцна до 11:45 часот.

Loading...

Поради мерките за заштита од коронавирусот КОВИД-19, ве замолуваме за задолжително носење на лична заштитна здравствена опрема, како и медиумска акредитација, а на влезот ќе се врши мерење на телесна температура и дезинфицирање.

За заклучоците од седницата ќе информираме со соопштение по нејзиното завршување.

.

Извор: ТВ21

Loading...

Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Физички напад и грабеж во Скопје

Македонија

21 век, а струшки села без вода за пиење – Жителите разочарани: „Полошо може да биде, подобро не“

4NEWS.mk

Речиси еден милион починати од корона вирусот во светот

Македонија

Кичевци протестираа со возила против поскапувањето на струјата

4NEWS.mk

Струмичките археолози трагаат по изгубените средновековни населби

Македонија

Што прави градоначалникот на Бутел? – Многу вети, а сите работи заглавија!

4NEWS.mk

Задоволни ли се синдикатите и бизнис заедницата од новите мерки за помош?

Македонија

Нови 470 милиони евра за четвртиот пакет – премиерот Заев го претстави новиот пакет со 31 поединечна мерка

4NEWS.mk

Враќање 100% од ДДВ-то за купените македонски производи на потрошувачите за викендот без ДДВ

Македонија

Заев ветува дека новиот план ќе биде еднаков за сите! – Субвенции за плати има, бидејќи има дискриминација?!

Македонија

Се огласија од иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски е само лош глумец

Македонија

Касами: Приватните компании треба да спроведат двојазичност, бидејќи дел од дипломираните Албанци не говорат добро македонски

4NEWS.mk

Лиза Шаќири до Касами и Груби: Не не омаловажувајте, ретко кој дипломиран Албанец не знае македонски!

Македонија

Димовски: Бугарската нација е 30 години пред македонската, тоа се злоупотребува

Македонија

Над 80 дуќани во ГТЦ затворени – се издаваат без кирија, сметките „изгор“, дел од нив паушални

4NEWS.mk

Хоспитализиран Љубе Бошкоски поради компликации со коронавирусот

4NEWS.mk

Предвреме ќе се исплатат септемвриските пензии

4NEWS.mk

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против неправдите, политичкиот реваншизам и политичкото насилство од страна на власта

Македонија

Прегазиле сообраќаец и избегале – двете лица пронајдени и приведени

Македонија

Кротката убавица Бојана, покажа дека е лавица и го победи карциномот

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com