Свет
19,119,113
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 13:36 13:36
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 13:36 13:36
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 13:36 13:36
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 13:36 13:36

За која болница зборува премиерот? „Наплаќа 12.000 евра за третмани за Ковид, да беше вонредна состојба ќе предложевме национализација“, рече Заев

Зоран Заев вечерва во „Клик Плус“ ги коментираше информациите дека една приватна болница наплаќа 12 илјади евра за лечење на заразени од Ковид со трансплантација на крвта.

Тоа според Заев е неприфатливо, и дека да било вонредна состојба, ќе била предложена национализација барем во овој период.

loading...

„Не можам да прифатам дека 12 илјади евра е лечење со трансплантација на крвта во некоја од здравствените институции. Да беше вонредна состојба, ќе предложевме национализација“, рече Заев.

.

Извор: ТВ21

НАШ ПРЕДЛОГ

Марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот – рече премиерот Заев!

Премиерот на земјата Зоран Заев вели дека легализацијата на марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот.  „Државата и граѓаните...

Италија забрани патувања од 21 декември до 6 јануари

Италијанската Влада денеска соопшти дека воведува забрана за патувања за време на новогодишните празници, со цел да се обиде да спречи ширење на коронавирусот,...

102-годишна Американка која го преживеала шпанскиот грип, двапати го победи коронавирусот

102-годишната Анџелина Фридман од Њујорк е вистински борец. Кога била бебе, таа го преживеала шпанскиот грип кој косел во 1918 година. Во...
Skopje
overcast clouds
12 ° C
12 °
12 °
66 %
7.2kmh
90 %
Fri
10 °
Sat
13 °
Sun
14 °
Mon
10 °
Tue
11 °