ЗА ОВИЕ 2 ЗНАKА ДЕКЕМВРИ ЌЕ БИДЕ МАГИЧЕН: Подгответе се за големи животни промени!

На почетокот на декември, поточно на 4 декември не очекува затемнување на Сонцето во знакот Стрелец. Се верува дека следното вакво затемнување ќе се случи за 19 години, а неговата енергија во декември ќе биде моќна и непредвидлива. Ова е астро настан кој може да донесе неочекувани ситуации, овие два знака ќе имаат многу позитивно влијание:

Стрелец

Доколку сте родени во овој знак, пред вас е интересен месец полн со настани и нови познанства. Ѕвездите ќе ви бидат наклонети, па ќе постигнете се што сте замислиле. Ако веќе некое време размислувате да започнете нов бизнис, сега е моментот, велат астролозите. Исто така, добро време е да побарате покачување.

На љубовно поле исто така ќе можете се. Нема да можете да се одбраните од романтични понуди, а ќе запознаете интересни луѓе кога најмалку очекувате.

Здравјето е одлично!

Лав

Самиот крај на годината ќе биде исклучително поволен за Лавовите. Ќе почувствувате наплив на позитивна енергија и лесно ќе ги извршувате сите обврски. Дојде време да ги жнеете плодовите од вашиот труд и сите напори што сте ги вложиле конечно почнуваат да се исплатуваат.

Доколку сте во врска, ќе дојде до хармонија и совршено ќе се согласувате со партнерот. Доколку сте слободни, постои можност некој од минатото да се врати во вашиот живот и да разбуди лавина од потиснати емоции.

Во текот на декември ќе имате доволно пари, а можни се и неочекувани приливи. Сепак, избегнувајте големи инвестиции доколку не сте сигурни за поволен исход.

Поврзани вести

Двејн Џонсон го прeпишува својот успех на позитивното размислување

Двејн Џонсон, познат како Карпа, го припишува својот успех на неверојатната работна етика што ја научил од својот татко.  „Како професионален борач пред секој натпревар се молеше за сила...

Боровинките го намалуваат ризикот од проблеми со срцето

Постојат различни производи кои можат успешно да ја преземат титулата „добри за срцето“, но постои едно овошје кое навистина го штити вашиот „мотор“ доживотно, пишува сајтот „Јади ова, не тоа“.

Слушањето музика ја ублажува менопаузата

Одамна е познато дека музиката има лековито дејство. Помага во ослободувањето на хормоните на среќата како окситоцин, допамин, серотонин и ендорфин.  Новото истражување сугерира дека музиката може да ја олесни...

Го лажела шефот дека има корона, само за да оди на забава – пријателите ја снимале, доби отказ!

Младата девојка наскоро би можела да остане без работа откако било откриено дека лажела дека има круна за да може да оди на роденден на пријателка. Таа реши да ја сподели својата приказна...

Најважното

Претпладне променливо облачно со повремен слаб снег – во текот на денот облачноста ќе се намалува

Претпладне променливо облачно со повремен слаб снег, а во текот на денот облачноста ќе се намалува....

СЕДНИЦА ВЛАДА: Цените на основните прехранбени производи остануваат замрзнати до 28 февруари; Донесена е Програмата на економски реформи 2022 – 2024 година

Владата на Република Северна Македонија на денешната 8 седница донесе одлука да продолжи важноста на мерката за определување највисоки цени на основните...

1.908 нов случај на ковид-19 – пријавени 26 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834...

Николоски: Заев доби датум за скијање на Шамони, но Македонија не доби датум за старт на преговори

Суштинското прашање е зошто актуелната политичка елита дозволи да ова стане прашање број еден, покрај билатералните односи и во државата? Одговорите можат...

За прв пат во Македонија изведена трансплантација на лигамент од починат донор

На Клиниката за Ортопедски болести при ТОАРИЛУЦ Скопје, вчера за прв пат беше изведена трансплантација на лигамент од починат донор. Млад 34 годишен пациент со...