Свет
19,135,117
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36

Заев: Секако дека нема да дадам оставка

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ веќе неколку недели бара оставка од премиерот Зоран Заев поради неуспешните преговори со Бугарија и добивање на датум за почеток на преговорите со ЕУ.

Меѓутоа премиерот Заев во „Клик Плус“ на ТВ21 потврди дека тоа нема да се случи.

loading...

Тој истакна дека народот стои зад европската агенда и дека сите институции добро му служат на народот.

„Нашиот народ стои на европската агенда. Целиот наш народ е зад нас, и ние сите најодговорните од извршната, локалната власт и претседателот Пендаровски, му служиме најдобро“, рече Заев.

Тој претходно рече дека е добро што изборите биле одржани летото, затоа што истите ќе требало да се случат сега, а тоа не би било паметно со оглед на високите бројки на заразени со коронавирусот.

.

Извор: ТВ21

НАШ ПРЕДЛОГ

Марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот – рече премиерот Заев!

Премиерот на земјата Зоран Заев вели дека легализацијата на марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот.  „Државата и граѓаните...

Италија забрани патувања од 21 декември до 6 јануари

Италијанската Влада денеска соопшти дека воведува забрана за патувања за време на новогодишните празници, со цел да се обиде да спречи ширење на коронавирусот,...

Вкупно се лекуваат 443 болни во скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализирани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот.
Skopje
overcast clouds
12 ° C
12 °
12 °
66 %
7.2kmh
90 %
Fri
10 °
Sat
13 °
Sun
14 °
Mon
10 °
Tue
11 °