Заев вечерва на средба со коалициските партии

После лидерската средба која во моментов трае во резиденцијата на претседателот Стево Пендаровски, вечерва во 20 часот премиерот Зоран Заев закажал средба со коалциските партии.

На истата ќе стане збор за недобивањето датум за почеток на преговорите за членство во ЕУ, како и за предвремени парламентарни избори кои ги најави премиерот Заев на прес-конференција вчера.

Извор: ТВ21

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното