Поврзи се

Македонија

Жителите на Шуто Оризари на протест – немаат доверба во Дудуш, бараат средба со Шилегов

Published

on

Жителите на Шуто Оризари повторно излегоа на протест преку кој побараа да се асфалтираат улиците во нивната општина. Велат дека не му веруваат на градоначалникот Курто Дудуш, кој пак пред неколку дена за ТВ21 рече дека проектите за улиците 38 и 40 се подготвени. Разочарани бараат средба со првиот човек на Град Скопје, Петре Шилегов. Велат дека наишле на глуво уво и од советниците Албанците на општината.

Демонстрантите ветуваат дека ќе останат на улица сѐ додека не остварат средба со Шилегов или премиерот Заев, кои стојат зад Дудуш. Градоначалникот на Шутка, пред неколку дена за ТВ21 рече дека проектите се изготвени и побара граѓаните да имаат уште малку трпение. Освен овие две, Дудуш вети дека ќе бидат асфалтирани и други улици.

-Текстот продолжува по рекламата-

Жителите на Шуто Оризари во знак на протест ја блокираа раскрсницата на булеварот „Словенечка“. Минатата недела протестираа три дена по ред, барајќи решение за проблемот со инфраструктурата на улиците.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ приморано гласале за „Северна“, во НАТО нема веќе да ја игнорираат придавката, а ќе се борат против корупцијата

4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

Патеките и летниковците на велешко езеро „Младост“ од годинава секојдневно ќе се одржуваат

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

Премиерот бара разрешување, Царовска молчи, Мизрахи вели не добила буџет од Владата за промена на таблата

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com