18 години затвор за Митко Чавков за „27 април“ - 4NEWS.mk
Поврзи се

Македонија

18 години затвор за Митко Чавков за „27 април“

За случувањата на 27 април во Собранието на Република Северна Македонија, Митко Чавков како еден од организаторите на немилите настани осуден е на казна затвор од 18 години. Тука се пресметува и времето поминато во притвор и домашен притвор.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com