Поврзи се

Балкан

Албанската опозиција утре повторно со голем протест пред Владата

Published

on

Раководствата на политичките партии кои се дел од обединетата албанска опозиција на вонредна седница одлучија следнот голем протест да го одржат утре со почеток во 19 часот пред Владата во Тирана.

Тоа ќе биде петти по ред голем протест на опозицијата.

-Текстот продолжува по рекламата-

Лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша го оценил протестот како извонреден и ја обвинил полицијата за насилство, најавувајќи продолжување на „политичката битка се до ослободување на Тирана и цела Албанија од Владата поврзана со криминалот“.

Поголема група граѓани денеска се собрани пред седиштето на полицијата во Тирана, со барање да бидат ослободени приведените од синоќешниот протест, кој беше преполн со насилни однесувања на демонстрантите, при што од фрлените молотови коктели и други тврди предмети повредени беа најмалку 15 полицајци.

Во очекување на Баша, со насобраните граѓани пред зградата на полицијата во Тирана е неговата сопруга Аурела Баша.

The post Албанската опозиција утре повторно со голем протест пред Владата appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

4NEWS.mk

Италија стравува од нов бран, овој пат „српски“ коронавирус од Балканот

Македонија

Меѓународен аеродром Скопје: Почнуваат летови до Загреб, Виена и Белград, еве го распоредот за следните 7 дена

4NEWS.mk

Галетановски: Kоректен професионален разговор, не знаев дека шега би влијаела на гласачи

Македонија

ДИК: Гласачките ливчиња на заразените со Ковид-19 се затворени, и ќе се отворат по завршување на гласањето во среда по 21 часот

4NEWS.mk

ЈСП: Утре дежурни билетарниците на Транспортен центар, Зелено пазарче и во Ѓорче Петров

Македонија

Се подготвува монтажен објект на Клиниката за пулмологија и алергологија

4NEWS.mk

Автомобил удри 9-годишно дете

Македонија

Денеска гласаат болните, немоќните, затворениците

4NEWS.mk

ЈП Водовод и канализација апелира за разумно и рационално користење на водата

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри