Американскиот министер за одбрана повторно е хоспитализиран

Американскиот министер за одбрана Лојд Остин повторно е хоспитализиран. Пентагон соопшти дека Остин имал проблем со мочниот меур и дека должноста ја префрлил на заменик-секретарот за одбрана Кетлин Хикс.

Лојд Остин ги префрли своите должности на заменик-министерот Кетлин Хикс.

Во јануари стана јасно дека шефот на Пентагон е во болница поради онколошка болест, а со недели Џо Бајден и Конгресот не беа информирани за ова.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното