АНТИЧКИ РИТУАЛ КОЈ ПРИВЛЕКУВА СРЕЌА: Запишете го ова на хартија и гледајте како се остваруваат вашите желби!

Сите сакаме што побрзо да ни се остварат желбите и плановите, а благодарение на овој древен ритуал тоа е можно. Тој, всушност, ја претставува техниката на манифестирање и не учи како со позитивни и правилни мисли да го добиеме сето она што сме го испланирале.

Ако сакате да внесете среќа, љубов, пари или просперитет во вашиот живот, можете да го испробате популарниот метод на настани наречен 5×55.

Вака функционира техниката 5×55:

Сè што треба да направите е да запишете на хартија што сакате да внесете во вашиот живот. Запишете ги вашите желби 55 пати во пет дена. Можете да манифестирате речиси сè што ќе посака вашето срце.

Оваа техника на манифестација најдобро функционира доколку „останете фокусирани само на вашата желба“. Смирете го умот ако почне да талка додека пишувате.

Ако во периодот на манифестацијата почнете да ги гледате броевите 111, 222, 333 или 1111, вашата манифестација е многу блиску да стане ваша реалност. Ако почнете да сонувате за вашите желби, тоа е знак дека привлечноста функционира.

Манифестацијата е една од најдобрите работи што можеме да ги направиме за себе.

Нема други алатки за манифестација освен вашиот ум и решителност. Обидете се да не размислувате кога ќе се случат вашите настани. За сè во животот е потребно време, затоа треба да бидете трпеливи.

Оваа техника, ако размислите добро, не е волшебно стапче, или нешто слично. Оваа техника не тера да ги фокусираме нашите мисли на она што го сакаме и што е нашиот моментален приоритет. Кога нашите мисли се насочени кон желбата и целта, ние и несвесното правиме се што можеме за да го постигнеме тоа, поради што оваа техника е толку ефикасна.

Всушност, во тие 5 дена, кога ги пишуваме нашите желби, таа го тренира мозокот на секој чекор да го бара патот до целта.

Поврзани вести

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

27 јануари – Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2022 година (четврток), Свети Сава е неработен ден за...

Ова е најплатениот музичар за 2021 година- заработил вртоглава сума

Брус Спрингстин, со заработка од 590 милиони долари е прогласен за најплатен музичар за 2021 година, објави списанието „Ролинг стоун“. Најголем дел од заработката е од продажба на своите...

Александар Николоски избран за потпретседател на Европската народна партија во ПС на Совет на Европа

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска на првиот ден од зимската сесија на Парламентарното Собрание на Совет на Европа, која се одржува во хибриден формат, поради пандемијата, е избран за потпретседател на...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.